Montemama - Tipy na vianočné darčeky pre škôlkárov a školákov
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie

Login *
Heslo *
Zapamätať

Registrácia

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Login *
Heslo *
Overiť heslo *
Email *
Overiť email *
Captcha *

Čím sú deti staršie, tým je náročnejšie ich prekvapiť niečím, čo ich isto poteší a pri tom si to ani nemuseli priať. Každé dieťatko je jedinečné a unikátne a my, rodičia, sa snažíme prekvapiť ich tým naj práve pre nich. A teda je celkom náročné radiť babkám, dedkom, tetám, strýkom..., keď deti už väčšinou aj tak „všetko majú.“ Pokúsim sa Vás inšpirovať ponukou z nášho eshopu.

Škôlkari
Väčšie darčeky:

Drevený kalendár s hodinkami poslúži na uvedomovanie striedania ročných období, dní, týždňov, mesiacov, pomenovanie aktuálneho počasia a samozrejme aj na učenie hodín.


Alebo kalendár s nenásytnou húseničkou a k nej viacvrstvové puzzle s nenásytnou húseničkou

Ľudské telo, tak veľmi univerzálna téma všetkých detí. Ako nám bije srdiečko, ako vyzerajú pľúca, ako a kde vzniká hovienko :) K tejto vážnej problematike máme toho hneď viac. Veľmi obľúbené sú viacvrstvové puzzle ľudského tela pre chlapčekov aj pre dievčatká, potom okienková knižka Pozri sa do vnútra svojho tela a samozrejme miniatúry ľudských orgánov a puzzle Larsen

Ďalšou obľúbenou témou je vesmír. Okrem miniatúr planét a sady astronautov a rakiet máme aj veľmi obľúbený vesmírny projektor, ktorý poslúžia aj ako nočné svetlo. Malých kozmonautov poteší aj svietiaci závesný model slnečnej sústavy.
Alebo čo tak z bunkra pozorovať okolie teleskopickým periskopom?

Dinosaury
Tiež nerozumiete Vašim deťom keď hovoria o dinosauroch? V ponuke mame niekoľko sád miniatúr ale aj veľmi obľúbený ručný projektor, ktorý v tme premieta obrázky široké až 1 meter. Skladatelia puzzle sa určite potešia dinosaurie larsen puzzle

Deti v tomto období milujú hudobné nástroje. Pre ne máme zvončeky alebo drevený xylofón s krásnym zvukom
Tiež mám škôlkára a medzi drobnosti tento rok určite zaradím:

Kaleidoskopy:
Klasický papierový v ktorom sú vo vnútri malé predmety, ktoré po otočení vytvoria krásne mozaiky ale aj drevený, keď sa cez neho pozriete na svet, uvidíte ho v lomenom sklíčku veľmi veľa krát (podobne ako vidí mucha :)
Balančná hra – veža
Ideálna na spoločné hranie a cibrenie trpezlivosti, hodíte kockou a podľa farby staviate vežu až kým nespadne. Čo deti samozrejme milujú.

Puzzle abeceda
jednoduchá a pritom estetická vkladačka ideálna na spoznávanie písmen, alebo prevliekačka.
Tancujúce zvieratká – taká malá retro spomienka na naše detstvo, ktorá pobaví celú rodinu


Vikingský roh – ide o skutočný kravský roh s plastovým náustkom, mám v pláne ním privítať so synom Nový rok.

Labyrint

Malí školáci

Malí školáci sú väčšinou veľký objavitelia a preto ocenia rôzne pokusy. Ale pozor, pri týchto objavoch budú potrebovať asistenciu dospelej osoby, ktorá im pokusy vysvetlí. Určite odporúčam Experimenty s ľudským telom.Milovníkov prírody potešia knižky Montessori PRÍRODA či Stopy živočíchov.
A pre samotné bádanie v prírode sú perfektnými spoločníkmi ďalekohľad a prenosný mikroskop, s ktorým môžete sledovať prírodu z blízka bez toho, aby ste ju porušili.


Niektoré deti viac očarí neživá príroda, mať svoje polodrahokamy a k nim aj surové minerály ich určite poteší.

A obľúbenou stálicou sú pre nás inteligentné plastelíny. Absolútnym favoritom pre tento rok je zlatá. V ponuke však nájdete aj farbu meniace, v tme svietiace alebo magnetické...

Najčítanejšie na blogu

Komunikácia s deťmi Montessori spôsobom

Starostlivosť o deti úzko súvisí so spôsobom komunikácie. Komunikácia montessori spôsobom zahŕňa nefalšované uznanie a rešpekt voči deťom a nasleduje montessori princípy. To zahŕňa viac než len slová a intonáciu. Je to tiež postoj, reč tela a činy odpovedajúce deťom a ich potrebám. Každému dieťaťu mladšiemu než tri roky takáto vnímavá komunikácia pomáha dôverovať jeho vychovávateľom, slobodne sa pohybovať, objavovať a rozvíjať jeho zručnosti. Ako teda vychovávateľ (rodič) komunikuje s deťmi Montessori spôsobom? Nasledujúci zoznam nie je úplný, ale ponúka niekoľko dôležitých spôsobov komunikácie v Montessori zariadení (rodine).

 

Čítať ďalej...

Päť pravidiel, ktoré pomôžu dieťatku rozprávať

Prvé slová zvyčajne prichádzajú spolu s prvými krokmi medzi dvanástym až osemnástym mesiacom. Od Márie Montessori vieme, že mozog dieťaťa v tomto období funguje ako špongia. Absorbujúca myseľ nasáva podnety z okolia, od narodenia počúva hovorenú reč svojich rodičov, všetko si to do hlávky ukladá až zrazu dôjde k zázraku a slová, najskôr veľmi jednoduché a skomolené, začne používať. Bez toho, aby sme dieťa cielene učili, postupne rozpráva. Naučí sa to úplne samo. Niektoré skôr, iné trochu neskôr, každé v čase, kedy je pripravené. Ako mu vyjsť v ústrety a túto úžasnú cestu trochu uľahčiť?

Čítať ďalej...

To najlepšie pre najmenších (0 - 6 mesiacov)

Keď sa bábätko narodí, tak to najdôležitejšie pre neho sú rodičia. Ich hlas, vôňa, tvár. To, ako sa s novorodencom zaobchádza, si nesie so sebou celý život. Rovnako je to aj s koncentráciou. Už dvojtýždňové bábätko sa dokáže koncentrovane pozerať na kontrastne čierno-biele obrazce. Preto je prvá montessori pomôcka pre deti práve závesný čierno-biely mobil známy ako Munari.

Čítať ďalej...

Ako sa hodnotí a chváli v montessori

Jednotky a päťky, posielanie za dvere, poznámky v žiackej knižke, ale ani ódy na šikovnosť či prílišné pochvaly v montessori pedagogike nenájdete. Prečo? Ako to môže bez týchto tradičných výchovných praktík fungovať? Montessori chce, aby dieťa pracovalo samo pre seba a nie za odmenu. Zameriava sa preto na vnútornú motiváciu. Vy ale predsa svoje deti ľúbite a chcete ich pochváliť! Ako teda na to?

Čítať ďalej...

Psychomotorický vývoj dieťaťa

Psychomotorický vývoj je jedným z najdôležitejších procesov v živote každého človeka, a preto mu treba venovať dostatočnú rodičovskú pozornosť. Avšak nezabúdajme, že netreba hneď na začiatku očakávať veľké pokroky. Musíme si uvedomiť, že každé dieťa je iné a môže sa stať, že bude vo vývoji buď zaostávať alebo práve naopak veľmi napredovať. Preto sa nikdy nesnažte svojmu dieťatku nasilu vnucovať spôsoby, ktoré sú mu ešte cudzie a nemá na nich dostatočne vyvinuté zmysly a motoriku.
Akými vývojovými fázami dieťa prejde a ako sa k nim treba postaviť? O čo sa treba pri jednotlivých fázach snažiť a ako s dieťaťom cvičiť? To sa dozviete v tomto článku.

Čítať ďalej...