Montemama - Čo pre škôlkárov pod stromček 3-6 rokov
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie

Login *
Heslo *
Zapamätať

Registrácia

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Login *
Heslo *
Overiť heslo *
Email *
Overiť email *
Captcha *

Škôlkári sú už plnohodnotní obyvatelia domácnosti a nasávajú ako špongia všetko, čo sa okolo nich deje. Sú to samostatné jednotky, ktoré vedia už väčšinu samoobslužných prác. Ich prioritou začínajú byť kamaráti a senzitívne obdobia sa striedajú jedno za druhým. Preto aj hračky vyberáme hodnotné, ktoré ich zabavia a aj niečomu priučia. Vyberte si od veľkých až po drobnosti :)

Naše deti si pod stromčekom určite nájdu tenti vyškrabovací bloček. Je tam až 150 kartičiek 9x9cm. Z každej z nich sa pomocou škrabky môže stať unikátne umelecké dielo dúhových farieb.

9,30 €

K životným cyklom deťom doplníme pečiatky. Vďaka nim si môžu vytvárať vlastné knižky.

7,70 €

 

Na Vianoce máme radi aj trošku nostalgie. Pamätáte sa na mozaiky, ktoré sme ako deti skladali? Tiež ich nájdete u nás na eshope. A naše deti si ich nájdu pod stromčekom. Okrem jemnej motoriky trénujú sústredenie a tiež trpezlivosť. Každá sada obahuje 4 predlohy, sú pomerne zložité a u detí podporia aj priestorovú orientáciu. No tvoriť sa dá aj bez predlôh a rozvíjať fantáziu. V ponuke máme zvieratká v ZOO, v lese, alebo dievčenské


7,90 €
7,90 €

Medzi Vianočné hity patria farebné kamene. V ponuke máme niekoľko sád aj s predlohami na prácu. Kamene poslúžia na vytváranie obrazcov či stavanie veží, ale aj ako stavebný materiál pri voľnej hre.

26,00 €
29,00 €

 

Drevený kalendár s hodinkami poslúži na uvedomovanie striedania ročných období, dní, týždňov, mesiacov, pomenovanie aktuálneho počasia a samozrejme aj na učenie hodín. Jednoduchá pomôcka, na ktorej deťom vysvetlíte ročný cykluy a striedanie ročných období . Prejdete si dni v týždni a ukážete, koľko hodín trvá jeden deň. Kalendár je v angličtine, čiže na prvom stupni Vám poslúži aj ako učebný materiál do školy.

19,90 €

Alebo veľký látkový kalendár, ktorému sa obzvlášť tešíme. Je takmer nezničiteľný a využijete ho od 3 rokov až po školu. Jeho výhodou je, že je v slovenčine a jednotlivé časti sú na suchý zips, ktorý deti milujú.

48,00 €


Škôlkar už majú svojé témy, o ktorých radi hovoria. Jednou z nich je vesmír. Z noviniek vyberáme stolný model slnečnej sústavy, pohyblivá slnečná sústava, vesmírne experimenty.

19,90 €

46,70 €

14,00 €

Okrem miniatúr planét a sady astronautov a rakiet máme aj veľmi obľúbený vesmírny projektor, ktorý poslúžia aj ako nočné svetlo. Malých kozmonautov poteší aj svietiaci závesný model slnečnej sústavy.

7,00 €

11,00 €

26,20 €

51,90 €

6,90 €

Dinosaury
Tiež nerozumiete Vašim deťom keď hovoria o dinosauroch? V ponuke mame niekoľko sád miniatúr ale aj veľmi obľúbený ručný projektor, ktorý v tme premieta obrázky široké až 1 meter. Zberatelia sa potešia tiež dinosauriemu vajcu s prekvapením.

9,90 €

12,00 €

3,20 €

6,90 €

A samorejme téma svet.

Ku klasike patrí glóbus kontinenty ale aj mapa sveta so zapichovacími vlajkami. obľúbené sú aj stieracie mapy, kde si môžete zotrieť, ktoré časti sveta ste už navštívili. A nemôžeme zabudnúť na miniatúry od spoločnosti Safari ltd.

57,00 €

31,90 €

17,00 €

22,00 €

13,90 €

13,90 €

13,90 €


Často sa nás okolie pýta, akú drobnosť dávame iným deťom Vianoce, tak sme si ich spísali a náš "ťaháčik" posúvame aj Vám.

Korálky v šikovnej krabičke - na nekonečné navliekanie náhrdelníkov

5,00 €

Syr a myš - prevliekačku - ako príprava na šitie a vďaka šikovnému úchopu myšky aj na písanie ( pre najmenších škôlkarov len na navliekanie, predškoláci sa na nej učia hlavne vyvliekanie, čo je omnoho náročnejší pohyb)

6,70 €

A ešte trošku nostalgie, pamätáte sa na skákacie zvieratká z detstva? Verte či nie, okrem dobrej nálady majú ešte jeden pozitívny aspekt. Deti dominantnou rukou mačkajú balónik, čím si posilňujú jemnomotorické svalstvo písacej ruky.

2,50 €

2,50 €

K malým obľúbencom patrí aj ručný projektor.

8,40 €

8,40 €

 

A k Vianociam patria aj puzzle.

Či už drevene puzzle

8,50 €

8,50 €

9,90 €

7,50 €

10,00 €


Alebo veľmi kvalitné kartónové od firmy Larsen

6,90 €

6,90 €

6,90 €

6,90 €

6,90 €

Lucia a Marcela


Najčítanejšie na blogu

Psychomotorický vývoj dieťaťa

Psychomotorický vývoj je jedným z najdôležitejších procesov v živote každého človeka, a preto mu treba venovať dostatočnú rodičovskú pozornosť. Avšak nezabúdajme, že netreba hneď na začiatku očakávať veľké pokroky. Musíme si uvedomiť, že každé dieťa je iné a môže sa stať, že bude vo vývoji buď zaostávať alebo práve naopak veľmi napredovať. Preto sa nikdy nesnažte svojmu dieťatku nasilu vnucovať spôsoby, ktoré sú mu ešte cudzie a nemá na nich dostatočne vyvinuté zmysly a motoriku.
Akými vývojovými fázami dieťa prejde a ako sa k nim treba postaviť? O čo sa treba pri jednotlivých fázach snažiť a ako s dieťaťom cvičiť? To sa dozviete v tomto článku.

Čítať ďalej...

To najlepšie pre najmenších (0 - 6 mesiacov)

Keď sa bábätko narodí, tak to najdôležitejšie pre neho sú rodičia. Ich hlas, vôňa, tvár. To, ako sa s novorodencom zaobchádza, si nesie so sebou celý život. Rovnako je to aj s koncentráciou. Už dvojtýždňové bábätko sa dokáže koncentrovane pozerať na kontrastne čierno-biele obrazce. Preto je prvá montessori pomôcka pre deti práve závesný čierno-biely mobil známy ako Munari.

Čítať ďalej...

Komunikácia s deťmi Montessori spôsobom

Starostlivosť o deti úzko súvisí so spôsobom komunikácie. Komunikácia montessori spôsobom zahŕňa nefalšované uznanie a rešpekt voči deťom a nasleduje montessori princípy. To zahŕňa viac než len slová a intonáciu. Je to tiež postoj, reč tela a činy odpovedajúce deťom a ich potrebám. Každému dieťaťu mladšiemu než tri roky takáto vnímavá komunikácia pomáha dôverovať jeho vychovávateľom, slobodne sa pohybovať, objavovať a rozvíjať jeho zručnosti. Ako teda vychovávateľ (rodič) komunikuje s deťmi Montessori spôsobom? Nasledujúci zoznam nie je úplný, ale ponúka niekoľko dôležitých spôsobov komunikácie v Montessori zariadení (rodine).

 

Čítať ďalej...

Päť pravidiel, ktoré pomôžu dieťatku rozprávať

Prvé slová zvyčajne prichádzajú spolu s prvými krokmi medzi dvanástym až osemnástym mesiacom. Od Márie Montessori vieme, že mozog dieťaťa v tomto období funguje ako špongia. Absorbujúca myseľ nasáva podnety z okolia, od narodenia počúva hovorenú reč svojich rodičov, všetko si to do hlávky ukladá až zrazu dôjde k zázraku a slová, najskôr veľmi jednoduché a skomolené, začne používať. Bez toho, aby sme dieťa cielene učili, postupne rozpráva. Naučí sa to úplne samo. Niektoré skôr, iné trochu neskôr, každé v čase, kedy je pripravené. Ako mu vyjsť v ústrety a túto úžasnú cestu trochu uľahčiť?

Čítať ďalej...

Kým oslávim prvý rok (6 - 12 mesiacov)

Keď sa z malého bábätka stáva batoľa, z rodičov sa stávajú strážcovia všetkého v domácnosti. A týchto drobcov takmer vôbec nezaujímajú žiadne hračky. Malí objavitelia by chceli robiť to, čo robia aj rodičia a preto chcú všetko otvárať a zatvárať, schovávať a premiestňovať, navliekať a skúšať, čo sa kam zmestí. Ak sa deťom ponúkne to, o čo majú záujem správny čas, tak ich tieto pomôcky zabavia na dlho.

Čítať ďalej...