Montemama - 15 tipov ako sa hrať s miniatúrami Safari
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie

Login *
Heslo *
Zapamätať

Registrácia

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Login *
Heslo *
Overiť heslo *
Email *
Overiť email *
Captcha *

Máte doma miniatúry zvierat Safari a hľadáte inšpiráciu, ako sa s nimi zabaviť? Ponúkame niekoľko zaujímavých tipov.

1. Najmenším predstavte názvy zvierat a zvuky, ktoré vydávajú.

2. Priraďujte figúrky ku kartičkám. Pripravili sme pre vás kartičky na stiahnutie, na ktorých sú figúrky, ako aj kartičky s fotkami zvierat.

3. Vytvorte si farmu či ZOO, budujte domčeky pre zvieratká. Pridajte figúrky ľudí. Safari má v ponuke aj miniatúry dopravných prostriedkov (cesta, voda, vzduch). Zábava na dlhý čas zaručená.

4. Vymodelujte si zvieratko z plastelíny, hliny, použite ho ako model pre obrázok.

5. Študujte anatómiu. Pozorujte rozdiely medzi jednotlivými druhmi, čítajte si v knihách o zvieratách, sústreďte sa na časti tela a detaily.

6. Vytvorte si zbierku rôznych plemien koní, psov, mačiek... toho, o čo práve dieťa prejavuje záujem.

7. Roztrieďte svoju zbierku zvieratiek podľa kontinentov. Hľadajte ich v atlase zvierat.

8. Rozprávajte sa o klimatických pásmach, o tom, aké zvieratá žijú v lese, na púšti, na savane, v pralese, na farme, v mori, v sladkej vode, vo vzduchu... Je veľa možností, ako rozšíriť hru a skúmať prirodzené prostredie a správanie zvierat. Zisťujte, či sa dve zvieratká môžu vo voľnej prírode stretnúť.

9. Voľná hra a sensory play. Vezmite arktické zvieratá v zime do snehu, púštne zvieratá do pieskoviska, morské živočíchy do vane. Zalejte dinosaury do želatíny, sadry alebo ich nechajte zamrznúť v ľade a hrajte sa na archeológov.

10. Vytvárajte slová s pohyblivou abecedou, priraďujte zvieratá k slovám.

11.Vytvárajte zvieracie rodinky, učte sa správne názvy „členov rodiny“ zvieratka.

12. Dajte zvieratká do stereognostického vrecúška. Ukážte dieťaťu zvieratá a uistite sa, že vie všetky zvieratá pomenovať. Dajte ich do vrecka a nechajte dieťa, nech pomocou hmatu identifikuje a vytiahne to zviera, ktoré ste povedali.

13. Natiahnite gumičky na geoboard a vytvárajte ohrádky pre zvieratká. Alternatívu pre geoboard si môžete vytvoriť tak, že pozapichujete pripináčiky do korkovej podložky.

14. Triedenie, počítanie, veľkosti. Roztrieďte zvieratá na drsnokožce, obojživelníky, vtáky, ryby, plazy, cicavce. Spočítajte kusy v každej skupine. Roztrieďte zvieratá podľa počtu nôh. Nájdite najmenšie a najväčšie zvieratko. Matematike sa medze nekladú :)

15. Objavujte ďalšie druhy Safari miniatúr. Skúmajte životné cykly, hudobné nástroje, svetové pamiatky, kvety, stromy, ovocie a zeleninu, náradie, planéty Slnečnej sústavy, mušle, orgány ľudského tela, športové náčinie, figúrky rodiny, bábätiek či povolaní a mnoho iného. Safari prináša skvelú zábavu na dlhé hodiny. Nezabudnite pozrieť aktuálnu ponuku miniatúry v našom e-shope.

 


Najčítanejšie na blogu

Psychomotorický vývoj dieťaťa

Psychomotorický vývoj je jedným z najdôležitejších procesov v živote každého človeka, a preto mu treba venovať dostatočnú rodičovskú pozornosť. Avšak nezabúdajme, že netreba hneď na začiatku očakávať veľké pokroky. Musíme si uvedomiť, že každé dieťa je iné a môže sa stať, že bude vo vývoji buď zaostávať alebo práve naopak veľmi napredovať. Preto sa nikdy nesnažte svojmu dieťatku nasilu vnucovať spôsoby, ktoré sú mu ešte cudzie a nemá na nich dostatočne vyvinuté zmysly a motoriku.
Akými vývojovými fázami dieťa prejde a ako sa k nim treba postaviť? O čo sa treba pri jednotlivých fázach snažiť a ako s dieťaťom cvičiť? To sa dozviete v tomto článku.

Čítať ďalej...

To najlepšie pre najmenších (0 - 6 mesiacov)

Keď sa bábätko narodí, tak to najdôležitejšie pre neho sú rodičia. Ich hlas, vôňa, tvár. To, ako sa s novorodencom zaobchádza, si nesie so sebou celý život. Rovnako je to aj s koncentráciou. Už dvojtýždňové bábätko sa dokáže koncentrovane pozerať na kontrastne čierno-biele obrazce. Preto je prvá montessori pomôcka pre deti práve závesný čierno-biely mobil známy ako Munari.

Čítať ďalej...

Komunikácia s deťmi Montessori spôsobom

Starostlivosť o deti úzko súvisí so spôsobom komunikácie. Komunikácia montessori spôsobom zahŕňa nefalšované uznanie a rešpekt voči deťom a nasleduje montessori princípy. To zahŕňa viac než len slová a intonáciu. Je to tiež postoj, reč tela a činy odpovedajúce deťom a ich potrebám. Každému dieťaťu mladšiemu než tri roky takáto vnímavá komunikácia pomáha dôverovať jeho vychovávateľom, slobodne sa pohybovať, objavovať a rozvíjať jeho zručnosti. Ako teda vychovávateľ (rodič) komunikuje s deťmi Montessori spôsobom? Nasledujúci zoznam nie je úplný, ale ponúka niekoľko dôležitých spôsobov komunikácie v Montessori zariadení (rodine).

 

Čítať ďalej...

Päť pravidiel, ktoré pomôžu dieťatku rozprávať

Prvé slová zvyčajne prichádzajú spolu s prvými krokmi medzi dvanástym až osemnástym mesiacom. Od Márie Montessori vieme, že mozog dieťaťa v tomto období funguje ako špongia. Absorbujúca myseľ nasáva podnety z okolia, od narodenia počúva hovorenú reč svojich rodičov, všetko si to do hlávky ukladá až zrazu dôjde k zázraku a slová, najskôr veľmi jednoduché a skomolené, začne používať. Bez toho, aby sme dieťa cielene učili, postupne rozpráva. Naučí sa to úplne samo. Niektoré skôr, iné trochu neskôr, každé v čase, kedy je pripravené. Ako mu vyjsť v ústrety a túto úžasnú cestu trochu uľahčiť?

Čítať ďalej...

Kým oslávim prvý rok (6 - 12 mesiacov)

Keď sa z malého bábätka stáva batoľa, z rodičov sa stávajú strážcovia všetkého v domácnosti. A týchto drobcov takmer vôbec nezaujímajú žiadne hračky. Malí objavitelia by chceli robiť to, čo robia aj rodičia a preto chcú všetko otvárať a zatvárať, schovávať a premiestňovať, navliekať a skúšať, čo sa kam zmestí. Ak sa deťom ponúkne to, o čo majú záujem správny čas, tak ich tieto pomôcky zabavia na dlho.

Čítať ďalej...