Montemama - Recenzia – stojan na perlové schody
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie

Login *
Heslo *
Zapamätať

Registrácia

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Login *
Heslo *
Overiť heslo *
Email *
Overiť email *
Captcha *

 

Ak ste si kúpili Montessori perlové schody a váhate, či si k nim zadovážiť aj stojan, ponúkame vám zopár postrehov, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa.

 vyr 247stojan na 1 9Hlavnou výhodou stojanu je, že vám vznikne doma odkladacie miesto pre perlový materiál. Vďaka háčikom na stojane si dieťa môže perlových hadíkov zavesiť na svoje miesto. Ani si neuvedomí, že jednou ranou sa učí počty a zároveň upratuje ;) Ak korálky nie sú zrovna zavesené, môžu byť odložené v šablóne trojuholníka na podstave stojana.

Ďalším veľkým plusom je, že celý stojan vie dieťa uchopiť za boky a preniesť si ho, kam chce. Pokiaľ sú korálky zavesené na háčikoch, má to jednoduchšie. No ak sú korálky usporiadané zrovna v šablóne trojuholníka, musí udržiavať stojan v rovine, aby sa mu korálky nezosypali na zem. Ale aj to patrí k zručnostiam hrubej motoriky.

Niekto môže namietať, že keď už pomôcka dieťa nezaujíma, stojan zaberá v domácnosti zbytočne veľa miesta. V takomto prípade si pomôžete tak, že stojan rozmontujete. Odskrutkujete 2 skrutky a je to. Stojan potom nezaberie viac miesta ako nejaká knižka.

Súčasťou stojanu sú aj drevené doštičky s číslami a to jednak v celku a aj samostatne. Dopĺňajú plnohodnotne prácu s pomôckou. Dieťa si môže číslice zoraďovať do poradia a bez toho, že by vás otravovalo, si správnosť môže overiť číslicami, ktoré sú v poradí v celku.

Stojan je jednoduchej konštrukcie a nie je samozrejme pre zručného otecka tažké ho vyrobiť. No dopracovať ho do detailov, ako je už spomínaná šablóna trojuholníka na podstave, či drážka na zasunutie číselného radu na vrchu stojana, už predsa len potrápi aj skúseného kutila. Najmä tak, aby stojan bol nie len praktický ale aj estetický.

Nevýhody som v podstate ani nenašla, pre niektorých môže byť nevýhodou cena.

Zhrnutie:
+ prehľadné uloženie perlových schodov
+ vhodné na prenášanie celej pomôcky
+ dá sa rozmontovať
+ doplnky k stojanu
 - cena

 

autor: Lenka Záhradníková


Najčítanejšie na blogu

Psychomotorický vývoj dieťaťa

Psychomotorický vývoj je jedným z najdôležitejších procesov v živote každého človeka, a preto mu treba venovať dostatočnú rodičovskú pozornosť. Avšak nezabúdajme, že netreba hneď na začiatku očakávať veľké pokroky. Musíme si uvedomiť, že každé dieťa je iné a môže sa stať, že bude vo vývoji buď zaostávať alebo práve naopak veľmi napredovať. Preto sa nikdy nesnažte svojmu dieťatku nasilu vnucovať spôsoby, ktoré sú mu ešte cudzie a nemá na nich dostatočne vyvinuté zmysly a motoriku.
Akými vývojovými fázami dieťa prejde a ako sa k nim treba postaviť? O čo sa treba pri jednotlivých fázach snažiť a ako s dieťaťom cvičiť? To sa dozviete v tomto článku.

Čítať ďalej...

To najlepšie pre najmenších (0 - 6 mesiacov)

Keď sa bábätko narodí, tak to najdôležitejšie pre neho sú rodičia. Ich hlas, vôňa, tvár. To, ako sa s novorodencom zaobchádza, si nesie so sebou celý život. Rovnako je to aj s koncentráciou. Už dvojtýždňové bábätko sa dokáže koncentrovane pozerať na kontrastne čierno-biele obrazce. Preto je prvá montessori pomôcka pre deti práve závesný čierno-biely mobil známy ako Munari.

Čítať ďalej...

Komunikácia s deťmi Montessori spôsobom

Starostlivosť o deti úzko súvisí so spôsobom komunikácie. Komunikácia montessori spôsobom zahŕňa nefalšované uznanie a rešpekt voči deťom a nasleduje montessori princípy. To zahŕňa viac než len slová a intonáciu. Je to tiež postoj, reč tela a činy odpovedajúce deťom a ich potrebám. Každému dieťaťu mladšiemu než tri roky takáto vnímavá komunikácia pomáha dôverovať jeho vychovávateľom, slobodne sa pohybovať, objavovať a rozvíjať jeho zručnosti. Ako teda vychovávateľ (rodič) komunikuje s deťmi Montessori spôsobom? Nasledujúci zoznam nie je úplný, ale ponúka niekoľko dôležitých spôsobov komunikácie v Montessori zariadení (rodine).

 

Čítať ďalej...

Päť pravidiel, ktoré pomôžu dieťatku rozprávať

Prvé slová zvyčajne prichádzajú spolu s prvými krokmi medzi dvanástym až osemnástym mesiacom. Od Márie Montessori vieme, že mozog dieťaťa v tomto období funguje ako špongia. Absorbujúca myseľ nasáva podnety z okolia, od narodenia počúva hovorenú reč svojich rodičov, všetko si to do hlávky ukladá až zrazu dôjde k zázraku a slová, najskôr veľmi jednoduché a skomolené, začne používať. Bez toho, aby sme dieťa cielene učili, postupne rozpráva. Naučí sa to úplne samo. Niektoré skôr, iné trochu neskôr, každé v čase, kedy je pripravené. Ako mu vyjsť v ústrety a túto úžasnú cestu trochu uľahčiť?

Čítať ďalej...

Kým oslávim prvý rok (6 - 12 mesiacov)

Keď sa z malého bábätka stáva batoľa, z rodičov sa stávajú strážcovia všetkého v domácnosti. A týchto drobcov takmer vôbec nezaujímajú žiadne hračky. Malí objavitelia by chceli robiť to, čo robia aj rodičia a preto chcú všetko otvárať a zatvárať, schovávať a premiestňovať, navliekať a skúšať, čo sa kam zmestí. Ak sa deťom ponúkne to, o čo majú záujem správny čas, tak ich tieto pomôcky zabavia na dlho.

Čítať ďalej...