Montemama - Vianoce a darčeky, čo neomrzia celý rok (deti 0-3 roky)
Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie

Login *
Heslo *
Zapamätať

Registrácia

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Meno *
Login *
Heslo *
Overiť heslo *
Email *
Overiť email *
Captcha *

Rada si spomínam na svoje Vianoce z detstva. Aj keď je v zime skoro tma, Vianoce boli tým najdlhším dňom v roku. To napätie, očakávanie, túžba… Najviac potešili darčeky, pri ktorých sme trávili sviatky spolu celá rodina. A zrazu som ja tá, čo tvorí Vianoce.


Takýchto článkov nájdete teraz na internete strašne veľa, no pokúsim sa Vám predstaviť hračky z nášho eshopu, s ktorými sa okrem detí radi pohráte aj vy.

Bábätká do 6 mesiacov


Čo dať pod stromček tým najmenším, ktorí z toho aj tak „nič nemajú“? Prihováram sa k čiernobielym kontrastným knižkám zo série Aha mami! Zaujmú najmenších čitateľov v polohe na brušku. Sú dosť veľké na to, aby si ich pohodlne čítali. A vy sa môžete kochať pohľadom na malého milovník kníh.


Okrem knižiek sa drobci potešia novej hrkálke, napríklad s milou šašovskou tváričkou, ktorá im vyčarí úsmev na tvári alebo ich zmysly rozvinú drevené hračky do ruky.V polohe na brušku sa radi pohrajú s motorickou úchopovou hračkou.Bábätka do 1 roka

Tak tu to už bude náročnejšie, no top Montessori „hračka“ je krabička s táckou a guličkou, najjednoduchšia guličkodráha pre najmenších. Aj vďaka nej je pre deti jednoduchšie prekonať separačnú úzkosť. Zažívajú pri nej jednoduchý rytmus a svojou jednoduchosťou v nich neevokuje hračku, takže sa s ňou radi zahrajú…

Na separačnú úzkosť tiež odporúčame zatĺkačku, ktorá bude s Vašim dieťaťom rásť až do 4 rokov. Kladivko odporúčame dať až po 2. roku. Dovtedy deti gulôčky zatláčajú rukou.Ako „maličkosti“ určite potešia:

Prvé puzzle pre najmenších je kruh. Ten vždy pasuje, takže deti budú zažívať úspech :)


Kačička na ťahanie – krásna, tradičná a drevená. Deti sú zaujaté je kolieskami a taktiež skúmajú príčinu a následok, keď ju ťahajú za špagátik.

Malý drevený vĺčik, ktorý keď pred dieťatkom roztočíte, uričite pritiahne jeho pozornosťDeti vo veku 1-2 roky

Hlavné darčeky:
Vyskakovacích panáčikov si deti zamilujú. Keď sa im podarí trafiť kolík, panáčik vyskočí a vyčarí úsmev na tvári dieťatka :) Vám poslúži ako diagnostická hračka pri posúdení, či dieťa vníma farebnosť ako vlastnosť.Matriošky – malé matriošky v tvare milých zvieratiek, tri sa otvárajú, štvrtá je bábätko. Deti skúmajú, čo sa kam zmestí a ako je ich možné uložiť do seba.Montessori obľúbené krabičky sú: krabičku so zásuvkou a guličkou a pokladníčku.
Box na triedenie obrázkov – až 5 sád na vhadzovanie a triedenie podľa obrázkov.


Dažďová palica má nádherný ukľudňujúci zvukMaličkosti:
Puzzle geometrické tvary (3ks) – uložiť geometrické tvary do správnych tvarov je omnoho jednoduchšie ako vkladať zvieratká. A tak sa to deťom darí, čím zažívajú úspech, že to zvládli.Zvieratká z farmy drevené – milé jednoduché zvieratká na doplnenie akejkoľvek hry.
53871_zvierata_farmaDeti vo veku 2-3 roky

Hlavné darčeky:
Domček so zámkami na nekonečné otváranie a zatváranie, schovávanie a zamykanie. Deti okolo 3 rokov sa s ním dokážu zahrať neskutočne dlho.


Zip – zap jednoduchá autíčková dráha na nekonečné spúšťanie autíčka: Všetky tieto motorické hračky deti bavia, upokojujú a učia sústrediť sa.

Sušiak na prádlo – bude to tá veľká krabica pod Vašim stromčekom. Je to krásne spracovaný
drevený sušiak pre malých pomocníkov domácnosti

7252


Miniatury Safari – zvieratká so všetkých kútov sveta a zvieratiek nie je nikdy dosť :) čoskoro Vám poslúžia aj na spoznávanie kontinentov, môžete ich hľadať v rôznych knižkách. So Safari zvieratkami sa dá zabaviť na desiatky spôsobov.
699104_koralovy_utes_1

681204_farm_babies_1

 safari zvierata lesov

Projektory – máme v ponuke rôzne, záleží len na tom, aká téma je pre Vás TOP. Do malej baterkovej premietačky sa vkladajú disky, na každom je 8 farebných fotografií ktoré si môžete spolu premietať na stenu až do veľkosti 1 meter. Niekedy ich doma vyžívame namiesto večerného čítania :)

588_n5130_dinosaurs_torch_1

projektor_farma

projektor_zvierata_v_divocine


Maličkosti:
Syr a myš – obľúbená prevliekačka do ruky ideálna na dlhé cesty autom

4005


detské hudobné nástroje ako napríklad trúbka, píšťalka, alebo harmonika. Hudba predsa k Vianociam patrí.
10695_trubky_mini

posuvn_flauta

stna_harmonika


vikingský roh – netradičný hudobný nástroj z kravského rohu, poslúži aj na privítanie Nového roka
15231_vikingsky_roh_17_cm


Knižky od detskej autorky Eleny Rabčanovej ako tieňové knihy, pexeso na cesty alebo šnurovacia kniha v mori. Sú jednoduché s minimom textu a podporujú detskú zvedavosť.
tulave_maciatko

jezko_a_jeho_kamarati_300_oram_grande

pexeso_na_luke_300_grande

snurovacia_kniha_v_mori

 


Najčítanejšie na blogu

Psychomotorický vývoj dieťaťa

Psychomotorický vývoj je jedným z najdôležitejších procesov v živote každého človeka, a preto mu treba venovať dostatočnú rodičovskú pozornosť. Avšak nezabúdajme, že netreba hneď na začiatku očakávať veľké pokroky. Musíme si uvedomiť, že každé dieťa je iné a môže sa stať, že bude vo vývoji buď zaostávať alebo práve naopak veľmi napredovať. Preto sa nikdy nesnažte svojmu dieťatku nasilu vnucovať spôsoby, ktoré sú mu ešte cudzie a nemá na nich dostatočne vyvinuté zmysly a motoriku.
Akými vývojovými fázami dieťa prejde a ako sa k nim treba postaviť? O čo sa treba pri jednotlivých fázach snažiť a ako s dieťaťom cvičiť? To sa dozviete v tomto článku.

Čítať ďalej...

To najlepšie pre najmenších (0 - 6 mesiacov)

Keď sa bábätko narodí, tak to najdôležitejšie pre neho sú rodičia. Ich hlas, vôňa, tvár. To, ako sa s novorodencom zaobchádza, si nesie so sebou celý život. Rovnako je to aj s koncentráciou. Už dvojtýždňové bábätko sa dokáže koncentrovane pozerať na kontrastne čierno-biele obrazce. Preto je prvá montessori pomôcka pre deti práve závesný čierno-biely mobil známy ako Munari.

Čítať ďalej...

Komunikácia s deťmi Montessori spôsobom

Starostlivosť o deti úzko súvisí so spôsobom komunikácie. Komunikácia montessori spôsobom zahŕňa nefalšované uznanie a rešpekt voči deťom a nasleduje montessori princípy. To zahŕňa viac než len slová a intonáciu. Je to tiež postoj, reč tela a činy odpovedajúce deťom a ich potrebám. Každému dieťaťu mladšiemu než tri roky takáto vnímavá komunikácia pomáha dôverovať jeho vychovávateľom, slobodne sa pohybovať, objavovať a rozvíjať jeho zručnosti. Ako teda vychovávateľ (rodič) komunikuje s deťmi Montessori spôsobom? Nasledujúci zoznam nie je úplný, ale ponúka niekoľko dôležitých spôsobov komunikácie v Montessori zariadení (rodine).

 

Čítať ďalej...

Päť pravidiel, ktoré pomôžu dieťatku rozprávať

Prvé slová zvyčajne prichádzajú spolu s prvými krokmi medzi dvanástym až osemnástym mesiacom. Od Márie Montessori vieme, že mozog dieťaťa v tomto období funguje ako špongia. Absorbujúca myseľ nasáva podnety z okolia, od narodenia počúva hovorenú reč svojich rodičov, všetko si to do hlávky ukladá až zrazu dôjde k zázraku a slová, najskôr veľmi jednoduché a skomolené, začne používať. Bez toho, aby sme dieťa cielene učili, postupne rozpráva. Naučí sa to úplne samo. Niektoré skôr, iné trochu neskôr, každé v čase, kedy je pripravené. Ako mu vyjsť v ústrety a túto úžasnú cestu trochu uľahčiť?

Čítať ďalej...

Kým oslávim prvý rok (6 - 12 mesiacov)

Keď sa z malého bábätka stáva batoľa, z rodičov sa stávajú strážcovia všetkého v domácnosti. A týchto drobcov takmer vôbec nezaujímajú žiadne hračky. Malí objavitelia by chceli robiť to, čo robia aj rodičia a preto chcú všetko otvárať a zatvárať, schovávať a premiestňovať, navliekať a skúšať, čo sa kam zmestí. Ak sa deťom ponúkne to, o čo majú záujem správny čas, tak ich tieto pomôcky zabavia na dlho.

Čítať ďalej...