CHYSTÁTE SA ZBAVIŤ PLIENOK TOTO LETO?

Pridajte sa do nášho kurzu a podpornej skupiny na facebooku

Bez plienok a bez stresu so zľavou 40% do 20.6.2024

 

Inšpirácie pre škôlkárov na Vianoce

Písmenká, písmenká všade samé písmenká…

A nebude sa potom nudiť v škole? No nie nebude. Škola naozaj nie je len o písmenkách. A dešifrovať ich je omnoho zábavnejšie v škôlkarskom veku. Šifry sú proste super. A nekonečné pokusy o písanie tiež. Hlavne škôlkarov nikto nehodnotí. A nikomu neprekážajú chyby. Ak má dieťa o niečo zvýšený záujem, je dobré ho podporiť. Učí sa tým, že je dobré robiť to, čo ho baví.

Pohyblivá abeceda

Je základná montessori pomôcka na jazyk. Deti sa ňou učia písať prvé slová. Väčšinou začnú svojím menom, potom „píšu“ mená všetkého okolo seba a nakoniec celé vety. Keď už pohyblivú abecedu vymenia za papier a začnú písať ceruzkou.

Kartičky píšem a čítam prvé slová

Starostlivo vybrané slová na písanie prvých slov. Ono to nie je až tak jednoduché vybrať tie správne slová. Aby boli jednoduché na napísanie aj prečítanie. Tie najvhodnejšie jedno a dvojslabičné sme si pre Vás pripravili do tejto šikovnej krabičky.

 

Milovníci číseliek

Počítajú všetko a všade, teda snažia sa… Snažia sa dešifrovať číslice a priradiť k nim množstvo, všetky tieto zručnosti je dobré precvičovať už v predškoláckom veku. Výborné sú na to sady od výrobcu TOYS FOR LIFE.

Nájdi a spočítaj je skvelá hra, kde dieťa hľadá na obrázku to, čo mu ukazuje lišta. A ku každému obrázku priraďuje koráliky.

Pri jabloni deti dávajú na strom toľko jabĺčok, koľko je na kartičke. Takéto zapichovacie jemnomotorické aktivity sú u škôlkárov obzvlášť obľúbené.

Ešte spomenieme obľúbený autobus. Tu sa náročnosť zvyšuje, pretože do autobusu ľudia nastupujú a aj z neho vystupujú. Čiže si deti hrou precvičujú matematické operácie.

 

Zvieratká sveta

Zvieratiek nie je nikdy dosť. Deti ich milujú. A zvieratká nájdete naozaj všade. V ponuke máme šikovné sady so zvieratkami rozdelené napríklad podľa výskytu – Austrália, Antarktída, Arktída…, podľa biotopu – púšť, dažďový prales, oceán…, rôzne druhy jedného druhu – psy, mačky, veľryby a delfíny… a samozrejme aj obľúbené domáce zvieratá a domáci miláčikovia. Je toho naozaj veľa.

 

Puzzle – časti tela zvierat

Základné puzzle sú puzzle stavovcov – kôň (cicavec), ryba, korytnačka (obojživelník), vták, žaba (plaz). No deti sa zabavia aj s puzzle hmyzu alebo ďalších zvierat ako napríklad tučniak. A jednotlivé puzzle si môžu následne obkresľovať a popisovať.

 

Zvieratká možno prikladať na obrázky a mapy, podľa toho, kde žijú. Veľmi zábavná je aj ich kombinácia s puzzle Larsen.

 

Zvieratká na stene

Alebo zábavka na dlhé zimné večeri. Malé projektory do ruky, s ktorým vytvoríte aj metrový obraz na stenu. Projektor je dobrá alternatíva k večernému čítaniu na upokojenie sa pred spánkom, ale aj zábavka na naháňačku po tme. Stačí pozhasínať svetlá a po obývačke sa môžete ponaháňať so žralokom alebo „Nemom„.

 

Podobné články