Montessori semináre – pozvánka

Pozývame Vás na semináre Montessori pre najmenších, ktoré sa konajú v Bratislave (Pekná cesta 15) pod vedením Marcely Gregorovičovej. Pripravili sme pre Vás viacero tematických okruhov, kde si každý môže nájst to, čo ho aktuálne zaujíma. Súčasťou seminárov budú krátke videá a fotografie ako to funguje v praxi. Semináre sú určené pre rodičov.Cena za jeden seminár 25 € (vrátane občerstvenia)
 

Termíny najbližších kurzov nájdete tu:

https://montemama.sk/kurzy/

1. Montessori 0-3 roky

Úvodný seminár z cyklu AKO NA TO, kde sa porozprávame o všetkom najdôležitejšom, čo sa udeje v prvých troch rokoch života dieťaťa. Ako malé dieťatko podporiť v tom, aby to, čo chce, dokázalo samé? Ako pripraviť domácnosť, aby to naozaj dokázalo? Ako vybrať vhodné hračky a pomôcky, ktoré naozaj zaujmú? A veľa užitočných tipov ako byť spokojný rodič spokojného dieťaťa.

2. Montessori 0 – 6 mesiacov –  najdôležitejší je začiatok

Seminár o tehotenstve a najvýznamnejších momentoch bábätka v prvých hodinách, dňoch a mesiacoch života. Ukážky toho, čo už takýchto drobcov zaujme. Niekoľko tipov, ako zvládnuť to najkrajšie a veľmi náročné obdobie v živote celej rodiny. Ako podporiť rozvoj zraku, sluchu a hmatu. Vedeli ste, že základy sústredenia pochádzajú z tohto obdobia?
Účastníci seminára si so sebou odnesú prvú hrkálku a tipy ako vyrobiť závesné mobily.
Na seminár môžu prísť mamičky aj s bábätkami do ukončeného 4. mesiaca veku.

Montessori seminár
Montessori seminár
Montessori seminár

 

3. Montessori pre 6 – 18 mesiacov –  ako drobca naučiť myslieť

Seminár o tom, ako sa pred Vašimi očami udeje niekoľko zázrakov. Deti v tomto období nepotrebujú hračky, majú svoje potreby, ktoré neustále precvičujú. Ukážeme si, ako batoľatá zaujať a naplniť ich túžbu robiť to, čo naozaj chcú. Povieme si, ako schopnosti dieťaťa prirodzene rozvíjať. Podebatujeme o pomôckach vhodných pre toto obdobie aj o tom, ako ich vyrobiť doma.

 

Montessori seminár
Montessori seminár
Montessori seminár

4. Montessori 18 – 36 mesiacov  – malý veľký pomocník

Seminár, kde Vám ukážeme ako nakrájať mrkvu tak, aby to zvládlo aj 1,5 ročné dieťa a veľa ďalších tipov, ako dať deťom zodpovednosť za bežný chod domácnosti. Deti milujú skutočnú činnosť viac, ako akúkoľvek hru, svet je však viac prispôsobený dospelým. Ukážeme si, ako praktický život trošku viac priblížiť deťom. Počas seminára bude priestor na otázky aj praktické vyskúšanie.

Montessori seminár
Montessori seminár
Montessori seminár

5. Montessori 18 – 36 mesiacov – ako sa spolu hrať a pritom rásť – rozvoj zmyslov a jazyka

Deti v tomto veku milujú pohyb a taktiež už majú svoje záujmy. Počas seminára si ukážeme, ako môžeme naplniť potreby detí a pritom im umožniť rásť. Prejdeme si oblasti rozvoja jazyka a reči, podporu zmyslového vnímania a ukážeme si aj niekoľko tipov na kreatívnu činnosť.

 

Montessori seminár
Montessori seminár

 

6. Montessori 2,5 – 4 roky – ako ďalej

Tento seminár sa nesie v zmysle odkazu Márie Montessori:

Predstavivosť je sila, umožňujúca odhaľovať pravdu. Pokiaľ všetci veríme, že dieťa si niečo rado predstavuje, prečo mu ako podnety ponúkame iba rozprávky a hračky?“ (Mária Montessori, Absorbujúca myseľ)

 

Kto bude prednášať?

Marcela Gregorovičová je absolventkou medzinárodného AMI kurzu v Prahe – asistent pre vek 0-3 roky, Národného kurzu pre vek 3-6 rokov, Montessori manuálu 0-3 a iných kurzov. Montessori pedagogike sa venuje viac ako šesť rokov. Praktické skúsenosti získala vedením Montessori dielničiek a v neposlednom rade pri výchove syna. S Marcelou sa môžete tiež stretnúť v kancelárii Montemamy, kde vám perfektne poradí, ktorá pomôcka je vhodná pre vaše dieťa. Montessori pre ňu nie je len pedagogický prístup, je to jej životný štýl.

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

 

PRIHLÁŠKA NA SEMINÁR

Podobné články