Zľava 11% na MINIATÚRY a

ŽIVOTNÉ CYKLY

zľavový kód CYKLY11 platí do stredy 22.5.2024

Recenzia – stojan na perlové schody

Ak ste si kúpili Montessori perlové schody a váhate, či si k nim zadovážiť aj stojan, ponúkame vám zopár postrehov, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa.

 vyr 247stojan na 1 9Hlavnou výhodou stojanu je, že vám vznikne doma odkladacie miesto pre perlový materiál. Vďaka háčikom na stojane si dieťa môže perlových hadíkov zavesiť na svoje miesto. Ani si neuvedomí, že jednou ranou sa učí počty a zároveň upratuje 😉 Ak korálky nie sú zrovna zavesené, môžu byť odložené v šablóne trojuholníka na podstave stojana.

Ďalším veľkým plusom je, že celý stojan vie dieťa uchopiť za boky a preniesť si ho, kam chce. Pokiaľ sú korálky zavesené na háčikoch, má to jednoduchšie. No ak sú korálky usporiadané zrovna v šablóne trojuholníka, musí udržiavať stojan v rovine, aby sa mu korálky nezosypali na zem. Ale aj to patrí k zručnostiam hrubej motoriky.

Niekto môže namietať, že keď už pomôcka dieťa nezaujíma, stojan zaberá v domácnosti zbytočne veľa miesta. V takomto prípade si pomôžete tak, že stojan rozmontujete. Odskrutkujete 2 skrutky a je to. Stojan potom nezaberie viac miesta ako nejaká knižka.

Súčasťou stojanu sú aj drevené doštičky s číslami a to jednak v celku a aj samostatne. Dopĺňajú plnohodnotne prácu s pomôckou. Dieťa si môže číslice zoraďovať do poradia a bez toho, že by vás otravovalo, si správnosť môže overiť číslicami, ktoré sú v poradí v celku.

Stojan je jednoduchej konštrukcie a nie je samozrejme pre zručného otecka ťažké ho vyrobiť. No dopracovať ho do detailov, ako je už spomínaná šablóna trojuholníka na podstave, či drážka na zasunutie číselného radu na vrchu stojana, už predsa len potrápi aj skúseného kutila. Najmä tak, aby stojan bol nie len praktický ale aj estetický.

Nevýhody som v podstate ani nenašla, pre niektorých môže byť nevýhodou cena.

Zhrnutie:
+ prehľadné uloženie perlových schodov
+ vhodné na prenášanie celej pomôcky
+ dá sa rozmontovať
+ doplnky k stojanu
– cena

Podobné články