Zľava 11% na MINIATÚRY a

ŽIVOTNÉ CYKLY

zľavový kód CYKLY11 platí do nedele 19.5.2024

15 tipov ako sa hrať s miniatúrami Safari

Máte doma miniatúry zvierat Safari a hľadáte inšpiráciu, ako sa s nimi zabaviť? Ponúkame niekoľko zaujímavých tipov.

1. Najmenším predstavte názvy zvierat a zvuky, ktoré vydávajú.

2. Priraďujte figúrky ku kartičkám. Pripravili sme pre vás kartičky na stiahnutie, na ktorých sú figúrky, ako aj kartičky s fotkami zvierat. Pri kúpe tuby ich získate automaticky.

3. Vytvorte si farmu či ZOO, budujte domčeky pre zvieratká. Pridajte figúrky ľudí. Safari má v ponuke aj miniatúry dopravných prostriedkov (cesta, voda, vzduch). Zábava na dlhý čas zaručená.

4. Vymodelujte si zvieratko z plastelíny, hliny, použite ho ako model pre obrázok.

5. Študujte anatómiu. Pozorujte rozdiely medzi jednotlivými druhmi, čítajte si v knihách o zvieratách, sústreďte sa na časti tela a detaily.

6. Vytvorte si zbierku rôznych plemien koní, psov, mačiek… toho, o čo práve dieťa prejavuje záujem.

7. Roztrieďte svoju zbierku zvieratiek podľa kontinentov. Hľadajte ich v atlase zvierat.

8. Rozprávajte sa o klimatických pásmach, o tom, aké zvieratá žijú v lese, na púšti, na savane, v pralese, na farme, v mori, v sladkej vode, vo vzduchu… Je veľa možností, ako rozšíriť hru a skúmať prirodzené prostredie a správanie zvierat. Zisťujte, či sa dve zvieratká môžu vo voľnej prírode stretnúť.

9. Voľná hra a sensory play. Vezmite arktické zvieratá v zime do snehu, púštne zvieratá do pieskoviska, morské živočíchy do vane. Zalejte dinosaury do želatíny, sadry alebo ich nechajte zamrznúť v ľade a hrajte sa na archeológov.

10. Vytvárajte slová s pohyblivou abecedou, priraďujte zvieratá k slovám.

11.Vytvárajte zvieracie rodinky, učte sa správne názvy „členov rodiny“ zvieratka.

12. Dajte zvieratká do stereognostického vrecúška. Ukážte dieťaťu zvieratá a uistite sa, že vie všetky zvieratá pomenovať. Dajte ich do vrecka a nechajte dieťa, nech pomocou hmatu identifikuje a vytiahne to zviera, ktoré ste povedali.

13. Natiahnite gumičky na geoboard a vytvárajte ohrádky pre zvieratká. Alternatívu pre geoboard si môžete vytvoriť tak, že pozapichujete pripináčiky do korkovej podložky.

14. Triedenie, počítanie, veľkosti. Roztrieďte zvieratá na drsnokožce, obojživelníky, vtáky, ryby, plazy, cicavce. Spočítajte kusy v každej skupine. Roztrieďte zvieratá podľa počtu nôh. Nájdite najmenšie a najväčšie zvieratko. Matematike sa medze nekladú 🙂

15. Objavujte ďalšie druhy Safari miniatúr. Skúmajte životné cykly, hudobné nástroje, svetové pamiatky, kvety, stromy, ovocie a zeleninu, náradie, planéty Slnečnej sústavy, orgány ľudského tela, bábätiek či povolaní a mnoho iného. Safari prináša skvelú zábavu na dlhé hodiny. Nezabudnite pozrieť aktuálnu ponuku miniatúry v našom e-shope.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podobné články