Zľava 11% na MINIATÚRY a

ŽIVOTNÉ CYKLY

zľavový kód CYKLY11 platí do nedele 19.5.2024

24 inšpirácií do adventného kalendára

Tento článok je pre mamičky „nestíhačky“ ktoré zháňajú do adventného kalendára iné drobnosti ako sú sladkosti a ovocie. Aj pre Vás som dala dokopy 24 tipov, čo môžete deťom do vrecúšok schovať. Mnohé z nich sa dajú rozdeliť na viac dní.

 

Poznám veľa mamičiek, ktoré vyrábajú pre svoje deti nádherné adventné kalendáre v ktorých sa skrývajú najrôznejšie úlohy. Je to pre nich krásne a hodnotne strávený spoločný čas ktorý približuje atmosféru Vianoc. A ja im v kútiku duše závidím. No niekedy na to nie je čas. Hlavne pre rýchle rána je šikovnejšie mať vo vrecúšku malý darček a spoločné úlohy (ako napríklad pečenie medovníkov) si nechať na víkend.

Inšpirácie sú pre deti od 1 do cca 7 rokov a pomôcky sú testované na našich deťoch. Príjemné čítanie.

 

1. Betlehem
Prekrásne spracovaná Safari tuba s 13 miniatúrami z Betlehemu. Postavičky sa vo vreckách môžu objavovať postupne a pri každej z nich si s deťmi môžete porozprávať príbeh. Táto tuba tento rok nebude chýbať ani v našom adventnom kalendári a malého Ježiška v jasličkách si necháme na vianočné ráno.

660504_nativity_1

2. Vykrajovačky na plastelínu
Sada obsahuje číslice 0-9, začiatkom mesiaca sa vo vrecku môže objaviť rovnaké číslo ako na vrecku 🙂 a postupne si z plastelíny môžete spraviť spolu s dieťaťom vlastný „dovianočný“ meter. Rozdeľte si papier na 24 políčok, náhodne do nich vpíšte čísla od 1 do 24 a každý deň si spolu číslo vykrojte a položte do rovnakého políčka. Keď budú všetky políčka plné, tak sú Vianoce 🙂

 vyr 377cisla-vykrajovatka-Jovi

3. Pečiatky
Ak má vaše dieťa radšej pečiatky ako plastelínu, tak odporúčame rovnaký postup ako s plastelínou, no namiesto vykrajovatiek schováte do kalendára pečiatky

4. Puzzle 
Obľúbené sú aj jednoduché puzzle od nórskej spoločnosti Larsen. Od bežných papierových puzzle sa líšia atypickým tvarom dielikov a zvládnu aj tvrdšie zaobchádzanie.

mravec

5. Dopravné značky
Tie zabodovali u môjho syna keď mal 3 roky. Niektoré už poznal a o nových sme sa rozprávali. Sú výborným doplnkom na hranie s autíčkami alebo drevenými vláčikmi. Sada obsahuje až 18 ks. (Ja som ich dávala do vrecúšok po 2 kusy.)

7064

6. Balančná hra
Malá skladná spoločenská hra pre deti od približne troch rokov, ktorej cieľom nie je vyhrať, ale zabaviť sa 🙂 V praktickej kovovej krabičke je balančná podložka, 6 geometrických telies a kocka s farbami. Úlohou hráčov je hodiť kockou a podľa farieb stavať vežu tak, aby nepadla… Hra je dobrá na podporu jemnej motoriky a trpezlivosti.

3977_balancna_hra__veza

7. Húsenica skladačka
Milá húsenica na ktorej sú ponavliekané disky. Zložiť ju nie je až tak jednoduché ako sa zdá, na tyčke, na ktorú sa disky navliekajú, sú totiž kolíky… Odporúčame pre vek 3-5 rokov

3924 1 1847680806

8. Arktída
Alebo zvieratká zo severného pólu. 10 kusov ručne maľovaných miniatúr zvieratiek a eskimáckeho iglu potešia deti v každom veku. A keď vonku napadne prvý sneh, môžete si spraviť vlastný severný pól. Krásne doplnia aj rozprávanie príbehu o Santa Clausovi.

681604 arktida1

9. Samolepky
6 listov formátu A5, spolu až 340 samolepiek na tvorenie na dlhé zimné večery.

426637 5

10. Magnetický labyrint
Opäť raz niečo na podporu jemnej motoriky a trpezlivosti. Dieťa má pomocou magnetu roztriediť guľôčky podľa farieb. Je to motoricky pomerne náročná úloha, menšie deti sa zabavia naháňaním guľôčok po labyrinte.

3925

11. Luskáčik na orechy
Drevená klasika. Ako ho ešte nemáte tak vo vrecúšku určite poteší.

luskacik_na_orechy1_1289610446

12. Mini vysávač
Aby bolo čím upratať rozsypané škrupinky z orechov. Je to taká malá retro klasika ktorú si možno pamätáte z detstva. A milujú ju aj dnešné deti.

991150bb

13. Zápalky na učenie zapaľovania
K adventu patria sviečky a k sviečkam zápalky, tieto sú ideálne na učenie sa, ako ich bezpečne používať.

453995 1

14. Prvé voskovky
Voskovky sú uvádzané pre vek 3+, no v skutočnosti sú najvhodnejšie pre deti 1+. Výborne sa držia v malej rúčke a majú silnú stopu aj pri jemnom kreslení. Balenie obsahuje 8 alebo 16 kusov, čiže opäť naplníte viac vrecúšok naraz 🙂

 voskovky magic bear 1 150292234
crayon-rocks-8-2

15. Nožnice na plastelínu
Z minuloročných adventných darčekov u nás zo všetkého najviac zabodovali práve tieto nožnice. Spojili totiž 2 synove obľúbené činnosti do jednej – strihanie a plastelínu. Plastelína sa perfektne strihá a narozdiel od papiera sa neminie 🙂

nonice_na_plastelnu

16. Píšťalka
Hudobné nástroje jednoducho patria k Vianociam.

posuvn_flauta
vtie_palky

17. Drevený valček
Dobrý pomocník k pečeniu pre deti od 1 roka.

990023

18. Štetec pre malých
Jednoduchý malý štetec na prvé kreslenie. Na začiatok Vám bude stačiť hnedý kartón a trošku vody.

591521

19. Pečiatky
Veľké pečiatky na dotvorenie výtvarných diel Vašich detí. Balenie obsahuje až 10ks.

peciatky_rodina_e530473

20. Podušky na pečiatky
4 farby, každá s priemerom 15 cm, dajú sa ľahko vyprať a môžete si odtláčať aj ruky a nohy 🙂

podusky_pod_peciatky

21. Farebné perlové schody
Zaradila som sem aj túto klasickú Montessori pomôcku na upevnenie čísel 1-9 a prepojenie s množstvom. Túto sadu by som ale nedelila a dala rovno celú. Tiež Vám poslúži na počítanie dní do Vianoc.

 vyr 70perlove-schody-1-9

22. Zvieratká
Pre najmenšie deti:
10 krásne spracovaných drevených zvieratiek z farmy. Sú jemné, decentné a veľmi obľúbené.

53871_zvierata_farma

Pre väčšie deti:
12 kusov Safari miniatúr. Zvieratká z farmy je možné použiť ako súčasť Betlehemu.

695204_farm_1

23. Ručný projektor
Nie je síce vianočný, no ideálny na dlhé zimné večery. A jednotlivé disky môžete dať deťom postupne.

e2012_animal_torch_1
e2043_1

24. Maličkosti na spoločné pečenie
Napríklad ako tieto plastové odmerky. Kuchynské darčeky odporúčam schovať na dni, keď si ich hneď vyskúšate v kuchyni. Rôzne odmerky sú aj výbornou pomôckou na rozvoj matematickej gramotnosti.

909987a

Podobné články