Lowcost jesenný závesný mobil

Tento závesný mobil vyrobíte v priebehu pár minút doma a takmer zadarmo. Je ekologický, jednoduchý a pre bábätko rozvíjajúci. Ak máte väčsie deti, môžete si  vytvoriť aj inú jesennú dekoráciu.


Než začnete čokoľvek vyrábať, vydajte sa na prechádzku. V čase písania blogu sú obmedzené vychádzky, no do extravilánu naštastie ísť môžeme. Nazbierajte si jesenné listy rôznych tvarov a farieb. Pre základný závesný mobil je dobré mať jeden list červený, jeden list žltý a jeden zelený. Pre väčšie bábätká môžete vytvoriť aj závesný mobil z odtieňov jednej farby (rovnako ako gobi).

 

Budete potrebovať

Listy – odporúčam vylisované. Čerstvé sa začnú o pár dní krútiť a hnednúť. Ak ich vylisujete, lepšie sa zachová ich farebnosť.

Nilonové lanko alebo niť na priviazanie listov. Ak by sa Vám moc šmýkali, môžete uzlík zafixovať lepidlom.

Nožničky

Paličku na ktorú priviažete listy – môže to byť nájdená vetvička, drevená tyčka alebo aj špajla.

 

Ako listy priviazať

Nitku upevníte o stopku listu a priuzlíkujete o paličku. Následne na paličku pripevníte lanko, za ktoré mobil zavesíte. Odporúčam zobrať dlhší kus nite, ktorý upevníte o oba okraje paličky. Mobil zavesíte a v strede na háčiku vyvážite.

 

Ako listy rozmiestniť

Pre deti koncom šestonedelia odporúčame rozloženie listov: červený list je v strede, má najdlhšiu šnúrku a tak je najbližšie k bábätku. Žltý a zelený list sú po okrajoch. Pokiaľ robíte závesný mobil pre 3 mesačné deti a vešiate odtiene jednej farby, tak najdlhšiu niť by mal mať práve najtmavší list. Pri celom farebnom spektre môžete listy umiestniť rôzne, napríklad aj do špirály.

Ak budete robiť mobil so staršími deťmi, urobte si ho akokoľvek, bude z neho pekná jesenná dekorácia. Ak sa vám listy nechce zbierať a lisovať, môžete si ich vystrihnúť aj z farebných papierov. Príjemnú zábavu.

 

Marcela Gregorovičová

 

Podobné články