CHYSTÁTE SA ZBAVIŤ PLIENOK TOTO LETO?

Pridajte sa do nášho kurzu a podpornej skupiny na facebooku

Bez plienok a bez stresu so zľavou 40% do 20.6.2024

 

Cestovanie s deťmi do 3 rokov

Aj pre tieto deti platí, že vydržať v aute vie byť poriadna drina 🙂 Rovnako ako tí najmenší, sa aj títo drobci vyvíjajú v pohybe a pohyb je to, čo ich upokojuje. No toto obdobie je aj silno egocentrické, a preto je dobré na to myslieť pri výbere hračiek. Ako rodičia chceme niečo malé, niečo skladné a niečo, čo zabaví na dlho.

Deti v tomto veku už majú svoje záľuby. Preto je dobré vyberať na cesty knižky z tém, ktoré sú pre Vaše dieťatko príťažlivé. Interaktívne knižky majú zvyčajne väčší úspech. Táto okienková rieši pre deti tak aktuálnu tému… Pozri sa pod okienko – Čo je to hovienko? Overené sú aj zvukové knižky so skutočnými zvukmi.

Ak cestujete pravidelne tú istú trasu, odporúčame si spraviť vlastnú knižku – malý fotoalbum, kde sa nafotíte na najčastejších miestach na prestávky spolu s dieťaťom a pridáte tam aj pár záberov z cesty – miesta ktoré si Vaše dieťa všimne vždy keď idete okolo. Cestou si potom môžete čítať, čo ste už prešli a čo Vás ešte čaká. Posledné strany albumu by mali byť cieľom Vašej cesty aby dieťatko vedelo, na čo sa môže tešiť. A keďže hlavným hrdinom bude ono s rodinou, pôjde o veľmi obľúbenú a veľakrát čítanú knižku.

Pokiaľ cestujete v noci a deti sa práve vyspali, odporúčame mať so sebou baterku. A tá, s ktorou sa dajú premietať obrázky na sedadlo pred Vami bude mať zaručene úspech. O zvieratkách sa môžete rozprávať, hovoriť si ako robia alebo len v tme premietať. A baterka navyše sa v aute s deťmi vždy zíde.

K baterkám odporúčame aj malé zvieratká do ruky, s nimi sa pohráte nielen v aute ale aj na dovolenke.

Obrovský úspech počas cestovania má magnetická tabuľka s guľôčkami. Jej veľkou výhodou je, že je to len jeden kus tabuľky a magnetické pero. Rozmer tak akurát do ruky. Dobre sa s ňou kreslí aj maže. Podporuje jemnú motoriku, kreativitu a nerobí neporiadok, Je vhodná pre deti približne od 1,5 roka.

Okrem nových hračiek sa deti budú tešiť aj spoločnému spievaniu. Spievanie jednoduchých detských pesničiek napomáha k tréningu pamäte ako aj k rozvoju reči a slovnej zásoby. Takisto môžete skúsiť jednoduché básničky.

Inšpirácie z nášho repertoára 🙂

Keď ideme dlho po diaľnici, tak si spievame Vedie, vedie cesta nová…
Keď zbadáme koľajnice alebo vlak, tak si spievame Ide, ide vláčik…
Pri sledovaní polí si spievame Čížiček, čížiček, vtáčik maličký…
a mnoho mnoho ďalších

A ešte obľúbená básnička na posledné kilometre pred príchodom domov:

Už sme prišli z výletu
nezmokli sme a sme tu.
Mamička nás pochváli
že sme všetko spapali.
A otecko bude rád
že sa môže s nami hrať.

Keď je dieťatko bdelé, je dôležité si robiť prestávky, aby sa mohlo povystierať a unaviť sa pohybom. Nezabudnite mať so sebou niečo dobré na jedenie a veľa tekutín ak by ste cestou náhodou uviazli niekde v kolóne.

Prajeme Vám šťastnú cestu a prázdniny plné zážitkov.

Podobné články