Cosmos Discovery – reportáž a súťaž o vstupenky

V bratislavskej Inchebe si až do januára 2017 môžete pozrieť najväčšiu putovnú výstavu o kozmonautike na svete. Neodolali sme a boli sme sa pozrieť aj my. Okrem reportáže z výstavy vám prinášame aj skvelú súťaž o 2 vstupenky! Čítajte ďalej!

cosmos discovery„Čím chceš byť, keď budeš veľký?“
„Kozmonaut!“

Je vám to povedomé? 🙂 Ak je vesmír u vás témou číslo jedna, ak máte tiež doma malého kozmonauta alebo si chcete pripomenúť svoj detský sen, určite sa vypravte na túto výstavu. Čaká vás skvelá zábava, ale aj veľa nových poznatkov pre celú rodinu.

Pri vstupe každý obdrží Space Card – kartu reálneho kozmonauta, o ktorého živote a vesmírnej misii sa na výstave dozvie ďalšie podrobnosti. Na začiatku prehliadky vás čaká krátky film o vesmíre a kozmonautike. Celá výstava je okrem prehľadných popisov vybavená aj zvukovým sprievodcom, ktorý obdržíte pri vstupe zdarma. Určite stojí za to si všetko vypočuť, dozviete sa veľa zaujímavého.

Na rozlohe viac ako 3000m² uvidíte vyše 200 originálnych exponátov z USA i Sovietskeho zväzu, reálne modely rakiet a raketoplánov, expozície orbitálnych staníc a unikátne dobové dokumenty.

Výstava Cosmos Discovery mapuje vývoj pilotovaných kozmických letov od začiatku až po súčasnosť. Uvidíte ruský Sputnik, prvého vesmírneho psa Lajku, šimpanza Enosa aj Gagarina – prvého človeka v kozme. Nechýbajú lunárne programy Apollo, vrátane mesačného vozidla, v ktorom americké posádky podnikali svoje prieskumné cesty na Mesiac, ale taktiež ruské mesačné vozidlo Lunochod. Je tu obrovský model americkej rakety Saturn a taktiež originál ruskej rakety Sojuz. Pestrá je aj prehliadka kozmických skafandrov. Najväčšiu pozornosť upútajú časti kozmických lodí a vesmírnych staníc či riadiace stredisko v Houstone.

Okrem veľkolepých exponátov za pozornosť stoja aj veci dennej potreby kozmonautov. Získate lepšiu predstavu o tom, ako sa stravujú, čo si obliekajú pod skafander i to, ako sa chodí vo vesmíre na WC.

Na záver si môžete vyskúšať výcvik na gyroskope, či pozrieť sa do vesmíru očami kozmonauta vďaka najnovším 3D technológiám (za poplatok). V areáli výstavy je k dispozícii aj malá kaviareň s voňavými wafle a tiež obchod so suvenírmi, kde nájdete zaujímavé knihy, hračky, tričká, ale napríklad i kúsky meteoritov.

Vstupenku si treba zakúpiť na presný čas (vstup do 30 minút od času uvedeného na lístku), môžete tu však stráviť toľko času, koľko vám bude vyhovovať. Limitovaní ste len otváracími hodinami. Ak si chcete exponáty pozrieť v pokoji, odporúčame návštevu v pracovných dňoch popoludní. Vyhnete sa tak víkendovému frmolu i skupinám študentov počas dopoludnia. My sme výstavu absolvovali s dvomi kozmonautkami vo veku 4 a 1,5 roka a strávi sme na nej približne 1,5 hodiny. Ak však chcete všetko preskúmať dôkladne, rezervujte si viac času. Veľa zaujímavého si tu nájdu aj zvedaví predškoláci, určite ju však odporúčame najmä starším deťom, študentom a samozrejme i dospelým fanúšikom kozmonautiky.

Viac informácií na www.cosmosdiscovery.sk


!!! POZOR, SÚŤAŽ !!!

Pre jedného z Vás máme 2 vstupenky na výstavu Cosmos Discovery! Staňte sa fanúšikom Montemama na Facebooku a do komentára pod statusom so súťažou nám napíšte, prečo chcete ísť na výstavu, resp. čo vás najviac láka na výstave Cosmos Discovery. Nezabudnite dať like a zdieľať!
Výhercu vyhlásime na FB 7.10.2016.  Súťažné vstupenky sú platné od pondelka do piatku do 31.10.2016.

 

Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery
Cosmos Discovery

Podobné články